در تحقق حجاب برخورد یا تذکر مستقیم روش موثری نیست + انجمن رویایی کره

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بهترین راه در ارتباط با حجاب، کار فرهنگی است و در کار فرهنگی تذکر مستقیم مطرح نیست.

«معصومه ابتکار»، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص «ارشاد بانوان در مترو» بیان کرد: بهترین راه در ارتباط با حجاب، کار فرهنگی است و در کار فرهنگی تذکر مستقیم مطرح نیست.

او ادامه داد: کار فرهنگی، ایجاد زمینه برای انتخاب‌های خوب است. کارهای فرهنگی خوبی باید در خصوص حجاب صورت گیرد که زمینه برای فرزندان‌مان فراهم شود تا سبک زندگی خوب، فرهنگ و رفتار خوب را انتخاب کنند و این مشی زندگی‌شان شود. این بهترین شیوه کار فرهنگی است.

ابتکار بیان کرد: حجاب در کشور ما یک قانون است و همه به آن آگاه هستیم و باید رعایت شود اما در  اجرا و تحقق آن، روش برخورد یا تذکر مستقیم روش موثری نیست. باید در مسائل فرهنگی و سیاست‌های ایجابی در رابطه با حجاب تاکید کنیم.

او در خصوص «چهارشنبه‌های طلایی» گفت: اگر برای جوانان این کار فرهنگی جذاب باشد ممکن است تاثیرگذار باشد؛ این موضوع بستگی به استدلال، منطق و احترام به عزت نفس جوانان دارد. جوان عزت نفس می‌خواهد، اگر انتظار داریم که یک جوان یک شهروند خوب و تابع قانون باشد، باید انتظارات آن را هم فراهم کنیم. جوان انتظار دارد عزت نفس و احترامش در فضای عمومی و فعالیت‌های مختلف رعایت شود و این یک رابطه متقابل است. جوانان در این موضوع گلایه‌ها و مطالباتی دارند. باید صدای جوان را شنید. برای ما گفت‌وگوی بین نسلی مهم‌ترین رویکرد است. باید به جوانان حق دهیم و فضای خوبی را برای گفت‌وشنود و ارتباط فراهم کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *