مراسم برائت از مشرکین در عرفات برگزار شد + انجمن رویایی کره

خرداد؛ مراسم برائت از مشرکین با حضور جمعیت انبوه زائران کشورمان، سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت در صحرای عرفات آغاز و قرار است در این مراسم قطعنامه برائت از مشرکین قرائت شود.

حجاج بیت الله الحرام که شب گذشته را در صحرای عرفات بیتوته کرده بودند، از ساعات اولیه صبح امروز شنبه نهم ذی الحجه از چادرهای خود به چادر بزرگ محل برگزاری مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات و خیابان‌های اطراف آن آمدند و با هدایت راهنمایان، در این چادر و اطراف آن مستقر شدند.

زنان و مردان خداجوی ایران اسلامی، در جامه احرام و با ذکر نام خدا در صحرای عرفات حضور یافته تا با ابراز بندگی به درگاه الهی، مراتب همدلی، برادری و اخوت دینی خود با مسلمانان و موحدان و انزجار و نفرت خویش از مشرکان و جنایتکاران جهان را ابراز کنند.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد که در این برنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید عبدالفتاح نواب» سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره فلسفه برائت از مشرکان سخن گفت و تاکید کرد: موضوع برائت موضوع جدیدی نیست.

وی افزود: ما خدا را شاکریم که به ملت مسلمان ایران عقل سلیمی عنایت کرد که همگرای مستکبران کودک کش و ظالمین بی منطق نیست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه، پیام حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را قرائت کرد.

بر پایه این گزارش، زائران حاضر در این مراسم پلاکاردهایی در محکومیت استکبار و صهیونیزم جهانی و لزوم وحدت مسلمانان در دست دارند و بناست در پایان این مراسم قطعنامه‌ مراسم برائت از مشرکین که در آن بر ضرورت ایستادگی امت اسلامی در برابر نظام استکبار و سلطه و حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین تاکید و هرگونه عادی سازی روابط با رژیم جنایتکار صهیونیستی محکوم شده است، قرائت شود.

متن قطعنامه مراسم برائت از مشرکین

زائران ایرانی بیت الله الحرام با شرکت در مراسم برائت از مشرکین، در قطعنامه ای ۵ ماده ای هرگونه تلاش کشورها برای عادی سازی مناسبات با رژیم کودک کش صهیونیستی را محکوم کردند.

زائران کشورمان در این قطعنامه از سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار کرده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام حول محور قرآن کریم و آرزوهای پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم، تاکید کردند.

متن کامل این قطعنامه که در مراسم برائت از مشرکین از سوی بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات برگزار شد به این شرح است: ‌

شکر و سپاس، خداوند قادر متعال را که توفیق برگزاری حج ابراهیمی را به ما عنایت فرمود و از میان خیل عاشقان و مشتاقان ایران اسلامی، جمع حاضر را برای انجام مناسک عبادی – سیاسی حج برگزید.

ما حجاج بیت الله الحرام با تاسی به سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه اطهار علیهم السلام در صحرای عرفات، با آرمان‌های اسلام ناب محمدی تجدید پیمان نموده و اندیشه‌های والای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را، چراغ راه خود قرار داده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز به ویژه شهدای مسجد الحرام و فاجعه منا، مواضع اصولی خود را اعلام می‌داریم.

۱- ما حجاج بیت الله الحرام نسبت به هرگونه استحاله محتوایی، راه اندازی گروه‌های تندرو به ظاهر اسلامی، دخالت و تجاوز غاصبانه به کشورهای اسلامی که از اهداف نظام استکبار و سلطه برای نابودی و کم اثر جلوه دادن تاثیرات عمیق فرهنگی و معنوی اسلام است، اعلام خطر کرده و بر بصیرت کامل و ضرورت ایستادگی امت اسلامی در مقابل آن تاکید می‌کنیم.

 ۲- ما حجاج شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین، آزادی قدس شریف، نخستین قبله‌گاه مسلمانان از چنگال رژیم کودک کش صهیونیستی را آرمان و اولویت بی بدیل امت اسلامی دانسته و ضمن حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین، هرگونه عادی سازی مناسبات با این رژیم جنایتکار را که باعث ایجاد خلل در صفوف یکپارچه مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامی می‌شود، محکوم می‌کنیم.

۳-ما حجاج بیت الله الحرام با یادآوری رسالت و نقش سازمانهای بین المللی بویژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پایبندی به حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت‌های مظلوم در برابر زیاده خواهی کشورهای مستکبر و نظام سلطه، تاکید می کنیم.

۴-ما حجاج بیت الله الحرام ضمن پیروی از سیره عملی ابراهیم خلیل الله و رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم، از سیاستهای آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار کرده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام حول محور قرآن کریم و آرزوهای پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم، تاکید می‌کنیم. 

۵-ما حجاج بیت الله الحرام از پیشرفت های علمی و فتح قله‌های دانش در جهان اسلام استقبال کرده و مصون سازی جوامع اسلامی و تقویت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی را مرهون هدایت های خردمندانه رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) دانسته و با تجدید پیمان با آرمان‌های امام امت (ره) و شهدا، بر اطاعت و پیروی از فرامین و رهنمودهای ایشان، تاکید می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *